Veřejné zakázky
Nejčtenější a nejvíce citovaný odborný časopis o veřejných zakázkách v ČR. Novinky, judikatura, analýzy, sdílení dobré praxe a diskuze.

Vyhlášení ceny "Inovátor roku 2020 v oblasti veřejných zakázek v ČR" zná svého vítěze


20.5.2021

Jihomoravský kraj obdržel cenu Inovátor roku 2020 v oblasti veřejných zakázek v České republice. Stalo se tak v rámci konference pořádané začátkem měsíce května naším časopisem Veřejné zakázky.

Jednotliví zadavatelé byli v průběhu roku velmi bedlivě sledováni co do vyhlášených tendrů, tak i dalších aktivit (publikační, sdílení praxe, prezentace na akcích). Za rok 2020 se jasným vítězem stal tým oddělení veřejných zakázek Jihomoravského kraje vedený Jakubem Váňou.

 

Udělení ocenění organizátoři zdůvodnili následovně: 

  • Jihomoravský kraj skvěle zadává veřejné zakázky.
  • Buduje tým, který je směrem ven z úřadu velmi aktivní.
  • Buduje vztahy s dodavateli formou MEET THE BUYER.
  • Považuje předběžné tržní konzultace už za standardní krok v přípravné fázi.
  • Sdílí s dalšími své nápady, postřehy formou: článků a případových studií, přednášek, diskusí.

 Smyslem udílené ceny je ocenit za každý uplynulý rok vždy jednoho veřejného zadavatele, který dělá pro ostatní více než ostatní pro něj. Přemýšlí nad nákupy, dělí se o zkušenosti formou publikací, diskuzí a zapojením se v odborných kruzích. Podporuje rovněž nové trendy, kde nastavuje partnerské vztahy s dodavateli. Ve všech těchto aspektech vystupuje z komfortní zóny pohodlného a formálního nákupu na cenu a nebojí se experimentu a přiměřeného rizika v podobě hodnocení kvality. Výběr neprobíhá na základě hlasování poroty, ale na základě řady konzultací s ostatními subjekty na poli veřejného nákupu (zadavatelé, dodavatelé a poradci). 

Vyhodnocení je celoročním procesem, nikoliv momentem jednoho krátkého hodnotícího okamžiku v podobě zasedání hodnotící komise. Toto kontinuální hodnocení je poměrně náročné, ale za to velmi validní a má široký základ a odbornou shodu.

Video z online vyhlášení ZDE.