Veřejné zakázky
Nejčtenější a nejvíce citovaný odborný časopis o veřejných zakázkách v ČR. Novinky, judikatura, analýzy, sdílení dobré praxe a diskuze.

ÚOHS: PÁTÝ METODICKÝ DEN PROBĚHNE 8. PROSINCE


23.11.2021

Odborníci ÚOHS se budou věnovat nejen minule nezodpovězeným dotazům týkajícím se objasňování a změn nabídek a změn smluv, ale také dalším aktuálním tématům. Akce se opět uskuteční formou online přenosu, a to 8. prosince 2021.

Místopředsedkyně Markéta Dlouhá a ředitelé Mojmír Florian, Michal Kobza a Petr Vévoda tentokrát budou nejprve odpovídat na dotazy, které Úřad obdržel v souvislosti s tématy prezentovanými v rámci 4. metodického dne, a to jak ve vztahu k objasňování a doplňování nabídek, tak změnám smluv. Přesné znění dotazů naleznete v odkazu níže nebo na internetové stránce Metodické dny na webu ÚOHS.

Následně bude v souvislosti s aktuální situací na trhu s energiemi a dotazy zejména od zadavatelů, jak danou situaci řešit, blíže představena judikatura k možnosti využití jednacího řízení bez uveřejnění dle § 63 odst. 5 zákona o zadávání veřejných zakázek, jakožto nouzového řešení pro tyto situace.

Zbývající část metodického dne bude věnována prezentaci tématu „zvláštní postupy podle části šesté zákona“ a vychází zejména ze souhrnu dotazů, které Úřad obdržel k možnostem využití a aplikaci dynamického nákupního systému a rámcových dohod.

 

Program 5. metodického dne Program 5. metodického dne 243 KB

Dotazy, které budou zodpovídány v rámci 5. metodického dne Dotazy, které budou zodpovídány v rámci 5. metodického dne 194 KB


REGISTRACE na 5. metodický den